Lions Club Police

25 lat minęło.....

Ach, co to był za jubileusz.....
13 czerwca 2015 roku w uroczej restauracji "Lawenda" Lions Club Police obchodził 25-lecie powstania. Klub został wyczarterowany przez Norwegów z LC Elverum, którzy przez 10 lat wspierali jego działalność.
Od 25 lat LC Police działa i niesie pomoc potrzebującym, a pomoc jakiej udzielono społeczeństwu szacuje sie na 2,5 mln złotych.
W uroczystości wzięli udział policcy Lioni, przedstawiciele zaproszonych klubów z województwa zachodniopomorskiego, sponsorzy, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych.
W trakcie imprezy uhonorowano członków założycieli LC Police: Teresę Cześniewicz, Bożenę Narloch i Edwarda Jędrucha. Dzięki tym Lionom w 2000 roku w Policach powstał basen rehabilitacyjny dla dzieci niesprawnych ruchowo. Podziękowania złożono także Burmistrzowi Władysławowi Diakunowi, który wielokrotnie wspierał działalność Klubu.
Miłym akcentem były życzenia od Gubernatora Okręgu oraz Lionów z Polski, przekazane przez szefową strefy zachodniopomorskiej Barbarę Marecką.
Członkowie LC Police serdecznie dziękują!
Impreza miała charakter kameralny, ponieważ następnym wydarzeniem obchodów 25-lecia będzie założenie Parku Liona i posadzenie 25 drzew w centrum Polic. W parku na ławeczkach z lioneskimi symbolami policzanie będą mogli odpoczywać i cieszyć się cieniem drzew w gorące dni lata.
W trakcie imprezy jubileuszowej wypuszczono 25 balonów z informacją o LC Police. Po tygodniu przyszedł email z Rostoku w Niemczech o odnalezieniu naszej "zguby". Pani M.Rhode odwiedzi nas już we wrześniu i odbierze przygotowaną niespodziankę.

Joanna Cichecka
LC Police