85 licytacji!

IX Biesiada Charytatywna Lions Klub Police odbyła się 31.01.2020 r.. Uczestniczyło w niej blisko 260 osób. Podczas loterii i licytacji  udało się zebrać ponad 50 tys. złotych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie:
- Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie,
- Zuzi – dziewczynce z autyzmem, która jest pod stałą opieką Klubu
- Maji, która musi mieć operację rekonstrukcji twarzoczaszki.

Dla Zuzi „biesiadowaliśmy” już po raz piąty. Z otrzymanych od LC Police darowizn w ub. roku była na turnusie delfinoterapii w Turcji. Delfinoterapia polega na wspólnym pływaniu, zabawie i wykonywaniu ćwiczeń z udziałem delfinów. Ultradźwięki i sygnały echolokacyjne wysyłane przez delfiny mają właściwości lecznicze. Z informacji od jej mamy wynika, że po delfinoterapii jest bardziej skoncentrowana i ufniejsza. Zuzia uczęszcza do normalnej szkoły. Za środki od Lionów polickich pojedzie na dwa turnusy do ośrodka „Zabajka”.

5-letnia Maja urodziła się z zespołem Goldenhara. Oprócz zniekształconej buzi, ma wadę serca, guza w oku, nie słyszy, jedno uszko urosło na policzku. Leczenia jej podjęła się klinika w USA. Lekarze zaproponowali złożoną operację usunięcia guza z oka, rekonstrukcję małżowiny usznej i szczęki. Koszt operacji to 300.000 zł. Fundacja Siepomaga uzbierała dla niej już 153.000 zł.

Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie otrzyma od nas środki, za które zamierza wyposażyć pokój pobytu dziennego albo zakupi do ogrodu ławki i pergole.

Podczas Biesiady odbyło się 85 licytacji! Wśród licytowanych przedmiotów były m.in.: koszulki i piłki piłkarzy Klubu „Pogoń” oraz reprezentacji Polski, polickich siatkarek, kosze z domowymi przetworami, biżuteria, vouchery na zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie, przedmioty dekoracyjne - zegarki, lampki. Większość licytujących po wylicytowaniu przekazywało przedmiot na kolejną licytację. Niektóre przedmioty były licytowane 2-3 razy. Zachętą była dobra zabawa i pomoc beneficjentom, o której przypominali prowadzący licytację: Asia Cocek-Witaszek i Piotr Kołacki. Przy okazji uczestnicy wychodzili z imprezy np. z drewnianą donicą ogrodową.
O zadowoleniu z udziału w naszej Biesiadzie świadczy deklaracja udziału w niej za rok. W tym roku było ok. 60. gości, którzy byli pierwszy raz. Pierwszy raz usłyszeli o Lions Club Police i naszych beneficjentach. Dwóch – zadeklarowało chęć wstąpienia do klubu.
Kolejna Biesiada Charytatywna odbędzie się 12 lutego 2021 r. Nasz ambitny plan: 350 gości!

Barbara Nagaj
Past Prezydent (LC Police)